Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw

Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw Informacje ogólne nt

A man carries a cardboard box full of pillows and houseplants into a new apartment.

11 wskazówek, jak przeprowadzić się bez pracy

/
/
/
56 Views
Uwaga redakcyjna: Intuit Credit Karma otrzymuje wynagrodzenie od zewnętrznych reklamodawców, ale nie ma to wpływu na opinie naszych redaktorów. Nasi zewnętrzni reklamodawcy nie sprawdzają, nie zatwierdzają ani nie popierają naszych treści redakcyjnych. Informacje o produktach finansowych nieoferowanych w Credit Karma zbierane są niezależnie. Nasze treści są zgodne z naszą najlepszą wiedzą w momencie ich publikacji.

Jeśli chcesz przeprowadzić się do nowego miasta, ale nie masz odpowiedniej oferty pracy, nadal możesz dokonać znaczących zmian. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym absolwentem, czy weteranem korporacji gotowym na zmianę kariery, przeprowadzka do miejsca bez stałego dochodu może wydawać się stresująca. Na szczęście możesz wypróbować pewne strategie, dzięki którym przeprowadzka bez pracy będzie nieco płynniejsza i wydajniejsza.

Czytaj dalej, aby poznać 11 wskazówek, które sprawią, że przeprowadzka bez pracy będzie trochę łatwiejsza.


 1. Podejdź realistycznie do domu, na który Cię stać
 2. Buduj swoje oszczędności tak bardzo, jak to możliwe
 3. Zostań guru budżetowania
 4. Zarabiaj dodatkową gotówkę poprzez pracę poboczną
 5. Badaj pracodawców z otwartym umysłem
 6. Podnoszenie kwalifikacji podczas poszukiwania pracy
 7. Zostań profesjonalistą w dziedzinie sieci
 8. Zaktualizuj swoje CV
 9. Obserwuj lokalne firmy, dla których chcesz pracować
 10. Skontaktuj się z zewnętrznymi rekruterami w okolicy
 11. Bądź pozytywny i wytrwały

1. Podejdź realistycznie do domu, na który Cię stać

Nie przeceniaj, ile możesz wydać na zakwaterowanie w nowym mieście. Jeśli to możliwe, zostań z przyjaciółmi lub rodziną, aby uniknąć płacenia czynszu podczas poszukiwania pracy. Jeśli nie jest to możliwe, poszukaj niedrogiego mieszkania. Możesz nawet chcieć znaleźć opcję wynajmu z miesiąca na miesiąc, aby nie wiązać się umową przed znalezieniem pracy. Spróbuj skorzystać z kalkulatora czynszu i zakupu, aby sprawdzić, co będzie dla Ciebie najbardziej opłacalne pod względem finansowym.

2. Buduj swoje oszczędności tak bardzo, jak to możliwe

W przypadku przeprowadzki bez pracy pomocna może okazać się solidna siatka oszczędności. Przed przeprowadzką spróbuj odłożyć co najmniej sześć miesięcy wydatków na życie. Chodzi o to, aby posiadać wystarczającą ilość oszczędności, aby móc skupić się na znalezieniu nowej pracy, bez stresu związanego z brakiem funduszu awaryjnego.

3. Zostań guru budżetowania

Po przybyciu do nowego miasta zacznij śledzić swoje miesięczne wydatki, aby uzyskać dokładny obraz nowych kosztów utrzymania. Zasadniczo musisz upewnić się, że Twoje przyszłe przewidywane dochody będą w stanie wesprzeć Twój styl życia. Obejmuje to płatności czynszu lub kredytu hipotecznego, artykuły spożywcze, media i inne niezbędne rzeczy.

Szukając pracy na pełny etat, pomocne może okazać się zarobienie dodatkowej gotówki z dodatkowej pracy i pasywnych źródeł dochodu. Odrobina dodatkowych pieniędzy może zapewnić poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu poszukiwanie pracy będzie mniej stresujące. Ponadto, jeśli masz wystarczające dochody z pracy dodatkowej lub tymczasowej pracy w niepełnym wymiarze godzin, możesz czuć się mniej spieszyć ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, aby opłacić rachunki i uniknąć zadowalania się pracą, której tak naprawdę nie chcesz.

Złote zasady poszukiwania pracy w nowym miejscuZdjęcie: Złote zasady poszukiwania pracy w nowym miejscu

5. Z otwartym umysłem badaj pracodawców

Chociaż nie chcesz zadowalać się karierą, która nie jest zgodna z Twoimi celami, pamiętaj, aby zachować otwartość i elastyczność podczas wyszukiwania pracodawców i konkretnych stanowisk. Na przykład, jeśli pojawi się oferta pracy, która znajduje się we właściwym polu, ale nie jest to tytuł, którego szukasz, może warto się jej przyjrzeć. Być może będziesz mógł rozwijać się w firmie. Nawet jeśli nie dostaniesz wymarzonej pracy, pomocne może być posiadanie stałego źródła dochodu wcześniej niż później, aby uniknąć uszczuplenia oszczędności.

6. Podnoszenie kwalifikacji podczas poszukiwania pracy

Wykorzystaj przestoje pomiędzy aplikowaniem na pełen etat a pracą dodatkową, aby podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe certyfikaty. Stanie się bardziej atrakcyjnym kandydatem może pomóc Ci wyróżnić się podczas procesu aplikacji i rozmowy kwalifikacyjnej. Może nawet pomóc Ci zwiększyć potencjał zarobkowy.

7. Zostań profesjonalistą w dziedzinie sieci

Poszukaj jakichkolwiek osobistych wydarzeń networkingowych w swoim nowym obszarze lub sprawdź w Internecie, jeśli nie możesz znaleźć niczego osobiście. W przypadku sieci cyfrowych zoptymalizuj swoje profile w mediach społecznościowych, rozważ udział w wirtualnych targach karier i korzystaj z najlepszych praktyk w zakresie komunikacji online. Zbuduj jak najszerszą sieć kontaktów zawodowych — nigdy nie wiesz, kto może zwrócić się do Ciebie z ofertą pracy.

8. Zaktualizuj swoje CV

Pamiętaj, aby zaktualizować swoje CV w ramach przygotowań do procesu poszukiwania pracy. Wielu pracodawców korzysta z systemu śledzenia aplikacji (ATS), aby automatycznie przeglądać CV pod kątem kandydatów pasujących do podania o pracę. Systemy ATS patrzą na CV inaczej niż zwykła osoba, dlatego pamiętaj, aby pisać swoje CV z myślą o systemach ATS — możesz wypróbować narzędzia takie jak Jobscan, aby zobaczyć, jak system ATS może przeglądać Twoje CV.

Wskazówki dotyczące zdalnej sieci-onlineObraz: Wskazówki dotyczące zdalnej pracy w sieci online

9. Obserwuj lokalne firmy, dla których chcesz pracować

Jeśli znasz kilka firm, w których chciałbyś pracować w nowym obszarze, postaraj się nawiązać kontakt z ich zespołem lub pozostać w kontakcie. Możesz to zrobić, obserwując firmę na LinkedIn, prosząc o kontakt z menedżerem ds. rekrutacji lub innymi pracownikami na LinkedIn lub regularnie sprawdzając stronę internetową firmy pod kątem możliwości rozwoju zawodowego. Jeśli wiedzą, że jesteś zainteresowany współpracą z nimi, mogą się z Tobą skontaktować, gdy pojawi się szansa na pracę.

10. Dotrzyj do zewnętrznych rekruterów w okolicy

Niektóre firmy współpracują z zewnętrznymi rekruterami, aby pomóc im obsadzić wolne stanowiska. Ci rekruterzy mogą pracować dla agencji, która obsadza stanowiska dla kilku firm, co oznacza, że ​​jedno połączenie może skierować Cię na różne stanowiska w danej dziedzinie lub obszarze. Aby znaleźć rekruterów na LinkedIn w wybranej dziedzinie lub lokalizacji, spróbuj wyszukać „Rekruter”, „Rekrutacja” lub „Headhunter” w pasku wyszukiwania i zawęź wyszukiwanie za pomocą filtrów.

11. Bądź pozytywny i wytrwały

Znalezienie nowej pracy może zająć średnio od trzech do sześciu miesięcy, więc jeśli poszukiwanie pracy zajmuje Ci więcej czasu, niż się spodziewałeś, nie poddawaj się. Odrzucenia i inne niepowodzenia są naturalną częścią tego procesu. Kontynuuj ubieganie się o pracę, doskonal swoje umiejętności i aktualizuj swoje CV. W procesie poszukiwania pracy niezbędne jest utrzymywanie pozytywnego nastawienia i wytrwałość.


Co dalej: oszczędzaj na kursach i certyfikatach

Przeprowadzka bez pracy może czasami być wyzwaniem, ale z pewnością jest to zmiana, której można dokonać przy odpowiednim planowaniu i wytrwałości. Jeśli masz kursy lub certyfikaty, które możesz ukończyć, które mogą uczynić Cię bardziej atrakcyjnym kandydatem w poszukiwaniu pracy, pamiętaj, aby w procesie planowania uwzględnić oszczędzanie na wszelkie opłaty.

Dzięki Credit Karma Money™ Save możesz powiększać swoje oszczędności przy stopie procentowej znacznie wyższej od średniej krajowej. Otwarcie konta jest bezpłatne, a Twoje oszczędności są ubezpieczone w FDIC.

About The Author

 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :