Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw

Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw Informacje ogólne nt

A woman drives a car with a passenger in the backseat.

Co to jest ubezpieczenie wspólnych przejazdów i czy jest potrzebne?

/
/
/
317 Views
Uwaga redakcyjna: Intuit Credit Karma otrzymuje wynagrodzenie od zewnętrznych reklamodawców, ale nie ma to wpływu na opinie naszych redaktorów. Nasi zewnętrzni reklamodawcy nie sprawdzają, nie zatwierdzają ani nie popierają naszych treści redakcyjnych. Informacje o produktach finansowych nieoferowanych w Credit Karma zbierane są niezależnie. Nasze treści są zgodne z naszą najlepszą wiedzą w momencie ich publikacji.

Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia jako kierowca wspólnych przejazdów ma kluczowe znaczenie.

Ubezpieczenie osobiste może nie obejmować Cię, gdy świadczysz usługi wspólnych przejazdów. I chociaż masz pewne ubezpieczenie od firmy zajmującej się współdzieleniem przejazdów, dla której pracujesz, nie chroni Cię ono przez cały okres, w którym korzystasz z wypożyczonego pojazdu.

I tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie wspólnych przejazdów. Wypełnia lukę pomiędzy Twoją polisą osobistą a tą zapewnianą przez pracodawcę. Przyjrzyjmy się, na czym polega ten zakres ubezpieczenia i jakie korzyści zapewnia on Tobie jako kierowcy korzystającemu z wspólnych przejazdów.Co to jest ubezpieczenie wspólnych przejazdów?

Komercyjne firmy oferujące wspólne przejazdy to stosunkowo nowa opcja transportu publicznego, a ich popularność wzrosła w ostatnich latach. Firmy te korzystają z aplikacji na smartfony, aby dopasowywać kierowców do osób poszukujących przejazdu.

Trzy najpopularniejsze firmy w tej przestrzeni to Uber, Lyft i Via. Kierowcy pracujący dla tych firm wykorzystują swoje prywatne pojazdy do przewożenia pasażerów za opłatą.

Firmy oferujące wspólne przejazdy zapewniają kierowcom pewne ubezpieczenie, ale te polisy nie zapewniają pełnej ochrony. Jeśli pracujesz dla firmy oferującej wspólne przejazdy, rozważ wykupienie ubezpieczenia wspólnych przejazdów, aby wypełnić lukę między ubezpieczeniem osobistym a ubezpieczeniem zapewnianym przez pracodawcę.

Co obejmuje ubezpieczenie wspólnych przejazdów?

Jeśli wykonujesz pracę jako kierowca korzystający z wspólnych przejazdów, musisz uwzględnić trzy okresy.

  • Okres 1: Pierwszy okres ma miejsce, gdy masz włączoną aplikację i czekasz na prośbę o przejazd.
  • Okres 2: Dzieje się tak wtedy, gdy zaakceptowałeś prośbę, ale jeszcze nie odebrałeś pasażera.
  • Okres 3: Trzeci okres to czas przebywania pasażera w pojeździe.

Zazwyczaj Twoje ubezpieczenie osobiste nie zapewnia ochrony w żadnym z tych trzech okresów.

Ubezpieczenie zapewniane przez Twojego pracodawcę (firmę oferującą wspólne przejazdy) może obejmować drugi i trzeci okres – kiedy zaakceptowałeś zlecenie przejazdu i masz pasażera w pojeździe. Zwykle jednak nie zapewnia zasięgu przez pierwszy okres, gdy masz włączoną aplikację i masz nadzieję, że otrzymasz prośbę o przejazd.

W wielu przypadkach ubezpieczenie wspólnych przejazdów – stanowiące uzupełnienie ubezpieczenia osobistego i firmowego – obejmuje kierowców w pierwszym okresie oczekiwania na prośbę od przyszłego pasażera. W ten sposób ubezpieczenie to zapewnia ochronę, której możesz nie być w stanie uzyskać w przypadku innych rodzajów produktów ubezpieczeniowych.

Dlaczego kierowcy korzystający z wspólnych przejazdów potrzebują ubezpieczenia wspólnych przejazdów

Ubezpieczenie wspólnych przejazdów chroni Cię, gdy czekasz na prośbę o przejazd. Jeśli w tym okresie przydarzy Ci się nieszczęście, możesz spać spokojnie, wiedząc, że masz ubezpieczenie, które zmniejszy Twoje obciążenie finansowe.

Bez tego ubezpieczenia możesz mieć lukę w ochronie ubezpieczeniowej. Ta luka może narazić Cię na niebezpieczeństwo w przypadku wypadku lub obrażeń podczas oczekiwania na prośbę o przejazd kolejnego pasażera.

Czy ubezpieczenie wspólnych przejazdów jest uwzględnione w polisie ubezpieczenia samochodu?

Zazwyczaj standardowa polisa ubezpieczenia samochodu osobowego nie obejmuje prowadzenia pojazdów przez firmę oferującą wspólne przejazdy.

Standardowe ubezpieczenie samochodu osobowego przestaje zapewniać ochronę, gdy kierowca loguje się do aplikacji do wspólnych przejazdów, aby wskazać, że jest dostępny do serwisu. Ochrona zapewniana przez polisę ubezpieczenia samochodu osobowego nie zostaje wznowiona do czasu opuszczenia pojazdu przez pasażera i zakończenia transakcji wspólnego przejazdu.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe pozwalają na włączenie ubezpieczenia wspólnych przejazdów jako dodatku lub wsparcia do istniejącej polisy ubezpieczenia osobistego. Możesz także wykupić pełną polisę ubezpieczenia wspólnych przejazdów. Ubezpieczenie to obejmuje ochronę osobistą i ochronę związaną z przejazdami w ramach jednego, samodzielnego produktu.

Ubezpieczyciele samochodowi oferujący ubezpieczenie wspólnych przejazdów jako samodzielną polisę

Następujące firmy oferują ubezpieczenie wspólnych przejazdów w ramach samodzielnej polisy. Każda polisa obejmuje ubezpieczenie osobiste i wspólne przejazdy.

Pewność

Esurance nazywa swój produkt ubezpieczeniowy ShareSmart. Ten produkt pokrywa luki na wszystkich etapach procesu wspólnego przejazdu, zapewniając ochronę od początku do końca.

ShareSmart jest dostępny dla wszystkich kierowców w określonych stanach, którzy kwalifikują się do polisy Esurance. A jeśli jesteś już klientem Esurance, masz możliwość dodania potwierdzenia po odnowieniu polisy.

Ale ten produkt jest dostępny tylko w Kalifornii, Illinois i New Jersey.

Ubezpieczenie rtęci

Mercury oferuje ubezpieczenie wspólnych przejazdów, które pomaga zmniejszyć ryzyko wypadku w okresie pomiędzy taryfami. Jeśli ulegniesz wypadkowi z jego winy, ubezpieczenie Mercury pokryje koszty naprawy szkód w drugim samochodzie i pokryje wydatki związane z wszelkimi obrażeniami. Ten produkt ubezpieczeniowy pokryje również koszty naprawy pojazdu w jednej z autoryzowanych stacji naprawczych Mercury. (Obydwa te ubezpieczenia podlegają ograniczeniom wynikającym z polisy i kwalifikowalności.)

Ubezpieczenie wspólnych przejazdów Mercury obejmuje kierowcę i pasażerów samochodu. Możesz uzyskać to ubezpieczenie, kupując polisę obejmującą ubezpieczenie osobiste i wspólne. Mercury nie oferuje ubezpieczenia wspólnych przejazdów w każdym stanie, dlatego musisz sprawdzić u ubezpieczyciela, czy jest ono dostępne w Twoim miejscu zamieszkania.

Ubezpieczenie rolników

Farmers oferuje ubezpieczenie wspólnych przejazdów, które chroni Cię podczas oczekiwania na dopasowanie do kolejnego klienta. To ubezpieczenie pokrywa wydatki, jeśli odniesiesz obrażenia lub uszkodzisz samochód.

Możesz uzyskać to ubezpieczenie, kupując polisę obejmującą ochronę osobistą i ochronę podczas przejazdów. A jeśli masz już osobistą polisę samochodową od Farmers, możesz dodać ubezpieczenie na wspólne przejazdy, dzwoniąc do swojego agenta.

Często zadawane pytania dotyczące ubezpieczenia wspólnych przejazdów

Która firma jest najlepsza do ubezpieczenia wspólnych przejazdów?

Cena będzie głównym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, która firma jest najlepsza dla każdego rodzaju ubezpieczenia samochodu. Ceny mogą się różnić, więc uzyskaj więcej niż jedną ofertę. Porównując ceny, weź także pod uwagę kwotę udziału własnego, czyli kwotę, którą płacisz z własnej kieszeni, zanim przejmie ubezpieczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie wspólnych przejazdów?

Ubezpieczenie wspólnych przejazdów to rodzaj ubezpieczenia samochodu. Koszt ubezpieczenia samochodu różni się w zależności od takich czynników, jak Twój staż jazdy, lokalizacja, wiek i rodzaj samochodu, którym jeździsz. Ceny różnią się także w zależności od rodzaju i zakresu ubezpieczenia.

Czy potrzebuję ubezpieczenia wspólnych przejazdów, jeśli jeżdżę dla Ubera?

Jeśli jeździsz dla Ubera, skorzystaj z ubezpieczenia wspólnych przejazdów. Czyni to poprzez wypełnianie luk w zakresie ubezpieczenia samochodu osobowego i ochrony zapewnianej przez firmę oferującą wspólne przejazdy, która Cię zatrudnia.


Następne kroki

Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia wspólnych przejazdów, przejrzyj listę ubezpieczycieli, których wymieniliśmy, aby zobaczyć, którzy zapewniają ochronę w Twoim stanie. Następnie uzyskaj wycenę ubezpieczenia wspólnych przejazdów.


O autorze: Warren Clarke jest pisarzem, którego prace zostały opublikowane przez Edmunds.com i New York Daily News. Lubi dostarczać czytelnikom informacje, które mogą uczynić ich życie szczęśliwszym i bardziej ekspansywnym. Warren trzyma Bac… Czytaj więcej.

About The Author

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :