Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw

Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw Informacje ogólne nt

Woman shopping online with her phone and credit card in hand.

Korzyści z zielonej karty American Express

/
/
/
54 Views
Uwaga redakcyjna: Intuit Credit Karma otrzymuje wynagrodzenie od zewnętrznych reklamodawców, ale nie ma to wpływu na opinie naszych redaktorów. Nasi zewnętrzni reklamodawcy nie sprawdzają, nie zatwierdzają ani nie popierają naszych treści redakcyjnych. Informacje o produktach finansowych nieoferowanych w Credit Karma zbierane są niezależnie. Nasze treści są zgodne z naszą najlepszą wiedzą w momencie ich publikacji.

Ta oferta nie jest już dostępna na naszej stronie: Zielona Karta American Express®

Największą wartością zielonej karty American Express® są nagrody w kategoriach wydatków, ale warto bliżej przyjrzeć się jej największym korzyściom związanym z podróżami.

Chociaż karta nie zapewnia powszechnie stosowanych środków podróżnych, jej bardziej ukierunkowane korzyści mają rzeczywistą wartość w ramach rocznej opłaty w wysokości 150 USD.


Czy warto uiszczać roczną opłatę za Zieloną Kartę American Express®?

Zielona karta American Express® może nie zapewniać korzyści każdemu potencjalnemu posiadaczowi karty, ale jeśli skorzystasz z jej środków, stosunkowo łatwo będzie ci pokryć roczną opłatę w wysokości 150 USD.

Roczny kredyt członkowski Clear Plus o wartości 189 USD i kredyt LoungeBuddy o wartości 100 USD mogą nie być tak atrakcyjne, jak elastyczne środki podróżne dostępne na niektórych innych kartach, ale ich wartość dla Ciebie powinna być stosunkowo łatwa do ustalenia.

Dotyczy to szczególnie kredytu Clear, który kosztuje więcej niż roczna opłata za zieloną kartę American Express®. Jeśli kiedykolwiek kusił Cię Clear Lane na lotnisku, ta karta może być dla Ciebie odpowiednia.

Najważniejsze korzyści Zielonej Karty American Express®

Kredyt na wyciągu Clear Plus o wartości 189 USD

Najbardziej rzucająca się w oczy zaleta karty pokrywa aż do pełnego kosztu członkostwa Clear Plus w wysokości 189 USD w każdym roku kalendarzowym. Clear Plus wykorzystuje proces identyfikacji cyfrowej, aby umożliwić ominięcie standardowego procesu sprawdzania tożsamości na kwalifikujących się lotniskach, co pozwala skrócić czas spędzony na przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa.

To wielka zaleta karty dla każdego, kto już chce Clear Plus — kredyt pokrywa pełny koszt rocznego członkostwa i ma wartość większą niż roczna opłata za zieloną kartę American Express® w wysokości 150 dolarów.

Należy jednak pamiętać, że proces sprawdzania tożsamości to tylko jeden z elementów kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Niektóre inne karty kredytowe oferują kredyt na wyciągu, który pokrywa opłatę za wniosek o sprawdzenie wstępne TSA lub wejście globalne, więc możesz potrzebować innej karty kredytowej, aby zmaksymalizować swoją wydajność.

Kredyt o wartości 100 USD w programie LoungeBuddy

Zielona karta American Express® zapewnia kwotę 100 USD na wyciągu w każdym roku kalendarzowym na zakupy dokonane za pośrednictwem LoungeBuddy, usługi internetowej umożliwiającej podróżnym rezerwację jednorazowych wizyt w poczekalniach na lotnisku.

Chociaż nie otrzymujesz pełnego członkostwa w salonie, oferowanego w przypadku niektórych kart podróżnych premium, korzyść ta może okazać się przydatna dla osób, które chcą po prostu posmakować wrażeń w salonie, bez konieczności kupowania karty z wyższą opłatą roczną.

Jednocześnie korzyść nie będzie przydatna dla wszystkich. LoungeBuddy nie oferuje dostępu do wszystkich poczekalni na lotnisku — warto więc sprawdzić tę witrynę i sprawdzić, czy oferowane opcje odpowiadają Twoim nawykom podróżowania, zanim zdecydujesz, czy prawdopodobnie skorzystasz z tego kredytu. Dla wielu osób zrealizowanie pełnej wartości 100 dolarów może być trudne.

Ubezpieczenie podróżne i zabezpieczenia dla większego komfortu

Jeśli podczas podróży znajdziesz się w korku, zielona karta American Express® może okazać się pomocna. Karta obejmuje szereg ubezpieczeń podróżnych i ochrony zakupów, w tym ubezpieczenie od opóźnień w podróży, plan ubezpieczenia bagażu, ochronę zakupów i rozszerzone gwarancje.

Nie każdy będzie potrzebował tych ubezpieczeń, ale mogą one zaoszczędzić dużo pieniędzy.


O autorze: Eric Freeman jest pisarzem i redaktorem w Credit Karma, specjalizującym się w kartach kredytowych oraz ocenach i raportach kredytowych. Stara się uczynić finanse osobiste przystępnymi dla czytelników i osadzić skomplikowane kwestie w codziennym e… Czytaj więcej.

About The Author

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :