Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw

Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw Informacje ogólne nt

A home caregiver holding the hands of an older woman while they talk

Koszt ubezpieczenia opieki długoterminowej w 2023 r

/
/
/
140 Views
Uwaga redakcyjna: Intuit Credit Karma otrzymuje wynagrodzenie od zewnętrznych reklamodawców, ale nie ma to wpływu na opinie naszych redaktorów. Nasi zewnętrzni reklamodawcy nie sprawdzają, nie zatwierdzają ani nie popierają naszych treści redakcyjnych. Informacje o produktach finansowych nieoferowanych w Credit Karma zbierane są niezależnie. Nasze treści są zgodne z naszą najlepszą wiedzą w momencie ich publikacji.

Ubezpieczenie na opiekę długoterminową może być drogie, a prawie 70% osób powyżej 65. roku życia potrzebuje tego rodzaju pomocy. Ubezpieczenie na opiekę długoterminową może obejmować opiekę w domu, opiekę środowiskową i opiekę w różnych placówkach, jeśli potrzebujesz pomocy w życiu codziennym.

Średni roczny koszt ubezpieczenia na opiekę długoterminową przy zakupie natychmiastowych świadczeń za 165 000 dolarów dla 55-letniego mężczyzny wynosi 900 dolarów. Dla 55-letniej kobiety koszt wynosi 1500 dolarów. Co jednak obejmuje ten rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego?Co to jest ubezpieczenie na opiekę długoterminową?

Ubezpieczenie na opiekę długoterminową zapewnia pomoc finansową osobom wymagającym usług i wsparcia długoterminowego (LTSS). LTSS obejmuje opiekę nad osobami, które potrzebują wsparcia ze względu na problemy fizyczne, poznawcze, rozwojowe lub przewlekłe.

LTSS może obejmować opiekę świadczoną w domu, w środowisku lokalnym lub w różnych placówkach, a także może obejmować pomoc w jedzeniu, pielęgnacji, spacerach, gotowaniu, kąpieli i nie tylko.

Osoby wykwalifikowane mogą korzystać z ubezpieczenia opieki długoterminowej, aby opłacić pomoc w utrzymaniu dobrego samopoczucia. Dzięki nim osoby potrzebujące będą mogły sobie pozwolić na opiekę, na którą prawdopodobnie nie byłoby ich stać, gdyby byli zmuszeni płacić z własnej kieszeni.

Średni koszt ubezpieczenia opieki długoterminowej

czynniki wpływające na koszty ubezpieczenia opieki długoterminowejObraz: czynniki wpływające na koszty ubezpieczenia opieki długoterminowej

Wiedza o tym, ile będziesz musiał zapłacić za otrzymanie potrzebnej opieki, jest dobrym pomysłem dla zdrowia finansowego i dobrego samopoczucia. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ubezpieczeń Opieki Długoterminowej (AALTCI) poniżej przedstawiono roczne szacunki składek na ubezpieczenie opieki długoterminowej w 2023 r.

Status Wiek Roczna premia
Samotny mężczyzna 55 900 dolarów
Samotna kobieta 55 1500 dolarów
Para 55 2,080 dolarów
Samotny mężczyzna 65 1700 dolarów
Samotna kobieta 65 2700 dolarów

Ubezpieczając polisy ubezpieczeniowe, dostawcy mogą wziąć pod uwagę:

  • Wiek: Składki na ubezpieczenie na opiekę długoterminową zwykle rosną wraz z wiekiem.
  • Zdrowie: Aktualna historia zdrowia osobistego i rodzinnego może mieć wpływ na roczne składki.
  • Sytuacja rodzinna: Składki na opiekę długoterminową mogą być niższe, jeśli członkowie rodziny są dostępni i chcą zapewnić opiekę w razie potrzeby.
  • Płeć: Kobiety płacą średnio wyższe składki ze względu na dłuższą średnią długość życia.

Koszty opieki długoterminowej bez ubezpieczenia

Plusy i minusy ubezpieczenia opieki długoterminowejZdjęcie: zalety i wady ubezpieczenia opieki długoterminowej

Miesięczny koszt ubezpieczenia na opiekę długoterminową może pochłonąć oszczędności emerytalne. Na przykład średni roczny koszt utrzymania w domu opieki osiągnął ponad 100 000 dolarów w 2021 r. Aby uzyskać lepszy wgląd w to, jak mogłoby wyglądać płacenie tych rachunków, oto typowe miesięczne koszty usług opieki długoterminowej w 2021 r.:

Usługa opieki długoterminowej Miesięczny koszt
Usługi gospodyń domowych 4957 dolarów
Doradca ds. zdrowia w domu 5148 dolarów
Obiekt mieszkalny wspomagany 4500 dolarów
Dzienna opieka zdrowotna dla dorosłych 1690 dolarów
Opieka w domu opieki 9034 dolarów

Jak kupić ubezpieczenie na opiekę długoterminową

Każdy stan reguluje, które firmy mogą sprzedawać długoterminowe polisy ubezpieczeniowe, a znalezienie odpowiedniej kwoty ubezpieczenia w Twojej sytuacji może być skomplikowane. Wiele osób kupuje ubezpieczenie długoterminowe u agenta ubezpieczeniowego, brokera lub doradcy finansowego.

Ponadto państwowe programy partnerskie mogą łączyć niektórych prywatnych ubezpieczycieli z Medicaid, co może pomóc ludziom w zakupie ubezpieczenia krótkoterminowego i może obejmować ochronę przed inflacją. Niektórzy pracodawcy mogą nawet oferować grupowe programy opieki długoterminowej jako świadczenie dobrowolne.

Większość polis na opiekę długoterminową ma „okres karencji”, wymagający płacenia z własnej kieszeni przez 30, 60 lub 90 dni, zanim ubezpieczyciel zacznie zwracać środki.

Korzyści podatkowe wynikające z ubezpieczenia na opiekę długoterminową

W zależności od usługodawcy możesz kwalifikować się do odliczenia składek w przypadku inwestowania w opiekę długoterminową. Pamiętaj, że często trzeba spełnić wymagania, takie jak wybór planu ubezpieczenia kwalifikującego się do opodatkowania i/lub wydawanie określonego procentu skorygowanego dochodu brutto (AGI) na roczne wydatki medyczne.

Jeśli się kwalifikujesz, oto maksymalna roczna kwota podlegająca odliczeniu według wieku:

Wiek Maksymalne odliczenia
40 i mniej 480 dolarów
41–50 890 dolarów
51–60 1790 dolarów
61–70 4,770 dolarów
71 i więcej 5960 dolarów

Często zadawane pytania dotyczące kosztów długoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego

Jaki jest najlepszy wiek na wykupienie ubezpieczenia na opiekę długoterminową?

Według AALTCI najlepszy czas na zakup długoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego to połowa lat 50. Ten przedział czasowy pomaga uczynić polisę bardziej opłacalną i zwiększa szanse na zatwierdzenie.

Jakie są zalety i wady ubezpieczenia na opiekę długoterminową?

Oto typowe zalety i wady ubezpieczenia na opiekę długoterminową:

Plusy ubezpieczenia opieki długoterminowej obejmują:

● Elastyczne korzyści
● Obniżone koszty bieżące
● Ochrona oszczędności/majątku

Cons ubezpieczenia opieki długoterminowej obejmują:

● Wysokie miesięczne raty
● Opóźnione zwroty kosztów
● Wymagania dotyczące zatwierdzeń
● Potencjalnie niewykorzystane usługi

Czy ubezpieczenie opiekuńcze to to samo co ubezpieczenie na życie?

Nie. Polisy ubezpieczenia na życie zapewniają wypłatę środków finansowych na rzecz beneficjentów po Twojej śmierci. Długoterminowe polisy zdrowotne zapewniają pomoc finansową osobom potrzebującym pomocy w codziennych czynnościach.

About The Author

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :