Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw

Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw Informacje ogólne nt

Woman pays for items using her phone.

Szacowana roczna wartość korzyści redaktorów: Metodologia

/
/
/
227 Views
Uwaga redakcyjna: Intuit Credit Karma otrzymuje wynagrodzenie od zewnętrznych reklamodawców, ale nie ma to wpływu na opinie naszych redaktorów. Nasi zewnętrzni reklamodawcy nie sprawdzają, nie zatwierdzają ani nie popierają naszych treści redakcyjnych. Informacje o produktach finansowych nieoferowanych w Credit Karma zbierane są niezależnie. Nasze treści są zgodne z naszą najlepszą wiedzą w momencie ich publikacji.

Kiedy płacisz opłatę roczną, warto wiedzieć, czy otrzymujesz pieniądze, które są tego warte.

Chociaż karty kredytowe z nagrodami mogą nieść ze sobą duży potencjał, nie zawsze łatwo jest dokładnie określić, jaką wartość zapewniają.

Do niektórych korzyści związanych z kartami dołączona jest dokładna kwota w dolarach, ale nie wszystko jest takie jasne. Co więcej, nawet jeśli kredyt na wyciągu ma konkretną wartość, nie ma gwarancji, że bonus będzie łatwy w użyciu.

Aby rozwiać to zamieszanie, nasi redaktorzy kart kredytowych opracowali roczny wskaźnik wartości korzyści, który zapewnia szybki obraz tego, ile przeciętny konsument może zarobić dzięki powtarzającym się korzyściom i korzyściom związanym z kartą.

Przyjrzyjmy się bliżej, jak obliczamy tę wartość, co uwzględnia i jak możesz wykorzystać te liczby, aby wybrać najlepszą dla siebie kartę kredytową.

Jak działa szacunkowa roczna wartość korzyści naszych redaktorów

Szacunkowa roczna wartość korzyści redaktorów to nasza próba określenia, ile przeciętny posiadacz karty może zarobić na powtarzających się korzyściach i korzyściach związanych z kartą.

Nie jest to pełna wycena wszystkich korzyści, jakie zapewnia karta i nie uwzględnia żadnej wartości, jaką możesz zarobić dzięki bonusowi powitalnemu lub wydatkom w kategoriach nagród.

Stanowi raczej osiągalną, rozsądną wartość, jaką posiadacze kart mogliby zarobić w ramach swoich świadczeń w ujęciu rocznym. Zamiast oceniać całkowitą potencjalną wartość każdej karty, staraliśmy się szybko przyjrzeć, co ona wnosi do stołu.

Jak korzystać z szacunkowej rocznej wartości korzyści redaktorów

Szacowana roczna wartość świadczenia ma pokazać, w jaki sposób karta kredytowa zapewnia wartość na dłuższą metę. Chociaż bonusy powitalne i wysokie stawki nagród mogą pomóc Ci zdobyć poważną wartość, są to oferty tymczasowe lub zależą od tego, ile wydasz. Z drugiej strony wiele powtarzających się korzyści i korzyści może zapewnić stałą wartość, nawet jeśli zmienisz swoje codzienne nawyki związane z wydatkami.

Nie oznacza to, że nasze liczby zawsze będą odpowiadać Twojemu doświadczeniu. Ponieważ staramy się znaleźć złoty środek, który może osiągnąć wielu posiadaczy kart, roczna wartość korzyści może nie odpowiadać wyobrażeniom wszystkich osób, ile prawdopodobnie zarobią na każdej cenionej karcie. Optymalizatory hardcorowe mogą znacznie przekraczać naszą szacunkową roczną wartość korzyści, a inne mogą nie odpowiadać naszym liczbom. Wszystko zależy od tego, co uznasz za przydatne i ile wysiłku jesteś skłonny włożyć.

Ostatecznie szacowana wartość rocznego świadczenia stanowi jedynie punkt wyjścia do podjęcia decyzji, a rzeczywista wartość karty może się różnić w zależności od osoby.

Z tego powodu zawsze zalecamy głębsze zapoznanie się z ofertą danej karty, aby zobaczyć, jaką potencjalną wartość może ona dla Ciebie zapewnić. W niektórych przypadkach możemy cenić korzyści, które nie mają dla Ciebie żadnej wartości, lub możemy nie cenić korzyści, które uznasz za szczególnie przydatne.

Co uwzględnia szacunkowa roczna wartość korzyści dokonana przez redakcję

Określenie szacunkowej rocznej wartości korzyści redaktorów zależy od wielu czynników, które mogą się różnić w zależności od karty.

Konsumenci szukają różnych rzeczy na swoich kartach kredytowych, dlatego nie założyliśmy, że korzyść przydatna na jednej karcie musi być ceniona na innej. Inaczej mówiąc, nie oceniamy wartości korzyści, jaką uzyskałby użytkownik karty kredytowej, ale wartość dla przeciętnego posiadacza karty wynosząca tę konkretną kartę.

Na przykład, jeśli karta kredytowa linii lotniczej pod wspólną marką oferuje bezpłatną torbę rejestrowaną na loty tą linią lotniczą, jest to ważna zaleta tej karty. Gdyby jednak elastyczna karta podróżna oferowała takie same korzyści w zakresie bagażu rejestrowanego tylko z tą linią lotnicząnie mogliśmy mieć pewności, czy przeciętny posiadacz karty skorzysta z tej korzyści.

W praktyce oznacza to, że obliczenie szacunkowej rocznej wartości świadczenia jest bardziej sztuką niż nauką. Mimo to zadajemy sobie kilka kluczowych pytań, ilekroć cenimy zalety karty.

Czy w ogóle możesz wycenić korzyść?

Niektóre korzyści związane z kartą kredytową są przydatne, ale ich wartości nie można przypisać jednoznacznej wartości. Na przykład sieci hotelowe nie udostępniają swojego elitarnego statusu do zakupu, ale karta kredytowa może mieć ten automatyczny status elitarny.

Zdecydowaliśmy się nie wyceniać tych korzyści, ponieważ przybliżenie ich wartości w dolarach nie jest proste. Korzyści mogą być dla Ciebie znaczące i ważne – po prostu nie pasują do tego wskaźnika.

Czy świadczenie jest zgodne z powodami, dla których ktoś chciałby ubiegać się o tę kartę?

Prawdopodobieństwo, że posiadacz karty skorzysta z jakiejś korzyści, może zależeć od kontekstu, a to, co wydaje się kluczową korzyścią w przypadku jednej karty, może nią nie być w przypadku innej.

Na przykład osoby już poszukujące kart podróżnych są bardziej zainteresowane dostępem do poczekalni na lotnisku niż możliwością zaoszczędzenia na zakupach w drogim domu towarowym.

Nie oznacza to, że korzyść, która nie jest kluczowa dla wartościowej propozycji karty, nie będzie częścią szacowanej rocznej wartości świadczenia, ale może być czynnikiem decydującym o jej uwzględnieniu lub wykluczeniu.

Czy korzyść jest łatwa w użyciu? Czy posiadacz karty prawdopodobnie będzie z niej regularnie korzystać?

Uważamy, że posiadacze kart chętniej korzystają z korzyści, które nie wymagają od nich skakania przez przeszkody. Z większym prawdopodobieństwem w szacunkowej rocznej wartości świadczenia zostaną uwzględnione automatyczne kredyty i łatwe do aktywowania korzyści niż te, które wymagają przejścia przez proces aplikacyjny.

Podobnie inne świadczenia mogą być łatwe w użyciu dla osób mających do nich dostęp, ale nie są powszechnie dostępne nawet w dużych miastach. Istnieją również świadczenia powtarzające się, które raczej nie będą wykorzystywane w ujęciu rocznym, takie jak środki na zakup sprzętu do ćwiczeń.

Bezpłatny dostęp do poczekalni na lotnisku traktujemy również nieco inaczej niż inne świadczenia, które mogą nie być powszechnie dostępne. Chociaż wyceniamy najważniejsze pełne członkostwo w poczekalni na podstawie podanej wartości, przydzielamy kwotę ryczałtową wszystkim innym ofertom poczekalni na lotnisku, niezależnie od tego, czy obejmują pełny dostęp, czy wizyty indywidualne. Ponieważ podczas jednej wizyty na lotnisku prawdopodobnie skorzystasz tylko z jednego poczekalni, pełne docenianie wszystkich ofert salonów zwykle przecenia ich użyteczność. Jednocześnie rozumiemy elastyczność, jaką oferuje karta ze znacznym dostępem do poczekalni i chcemy uchwycić tę wartość.

Czy świadczenie pokrywa pełny koszt wydatku?

Niektóre świadczenia oferują pozorną wartość bez większego nakładu pracy, ale prawdopodobnie będą wymagały wydania więcej niż wynosi koszt pełnego kredytu, aby z nich skorzystać. Często uwzględniamy tego rodzaju korzyści, jeśli wydają się obejmować typowe zakupy, ale kierujemy się tym według własnego uznania. W niektórych przypadkach środki te mogą służyć jako zachęta do dokonania zakupów, których w przeciwnym razie nie wziąłbyś pod uwagę.

Czy karta ma wystarczająco mało korzyści, aby każda z nich nabierała dodatkowego znaczenia?

Jeśli karta kredytowa ma tylko kilka znaczących zalet, uważamy, że funkcje te z większym prawdopodobieństwem okażą się cenne dla posiadaczy kart, nawet jeśli nie spełniają niektórych z omówionych powyżej standardów. Konsumentom łatwiej jest ocenić przydatność dwóch korzyści niż 15, a ci, którzy decydują się na zastosowanie, prawdopodobnie uznali, że mogą zyskać na tych cechach.


O autorze: Eric Freeman jest pisarzem i redaktorem w Credit Karma, specjalizującym się w kartach kredytowych oraz ocenach i raportach kredytowych. Stara się uczynić finanse osobiste przystępnymi dla czytelników i osadzić skomplikowane kwestie w codziennym e… Czytaj więcej.

About The Author

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :