Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw

Prawnik Spółek i Przedsiębiorstw Informacje ogólne nt

A woman sitting on a couch reviews a paper document in front of a laptop that is resting on her knees.

Żyj poniżej swoich możliwości: 10 skutecznych wskazówek

/
/
/
1137 Views
Uwaga redakcyjna: Intuit Credit Karma otrzymuje wynagrodzenie od zewnętrznych reklamodawców, ale nie ma to wpływu na opinie naszych redaktorów. Nasi zewnętrzni reklamodawcy nie sprawdzają, nie zatwierdzają ani nie popierają naszych treści redakcyjnych. Informacje o produktach finansowych nieoferowanych w Credit Karma zbierane są niezależnie. Nasze treści są zgodne z naszą najlepszą wiedzą w momencie ich publikacji.

Żyć poniżej swoich środków oznacza nigdy nie wydawać więcej, niż wynosi suma Twoich zarobków. Z sukcesem żyjesz poniżej swoich możliwości, jeśli zarabiasz więcej na swojej pracy i innych dochodach, niż przeznaczasz na wydatki.

To powiedziawszy, życie poniżej swoich możliwości nie wymaga poświęcania tego, co sprawia ci przyjemność. Zamiast tego zachęca Cię do podejmowania lepszych decyzji dotyczących tego, jak, kiedy i gdzie wydajesz pieniądze.

Myślenie o zmianach w stylu życia, które być może będziesz musiał wprowadzić, aby żyć w ramach swoich środków, może wydawać się przytłaczające, szczególnie jeśli godzisz się z wydatkami, takimi jak czynsz lub kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, kredyt studencki lub zadłużenie na karcie kredytowej. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możesz nadal spłacać te rachunki na czas, osiągając swoje cele finansowe, a może nawet mieć trochę gotówki, aby cieszyć się robieniem tego, co kochasz. Przyjrzyjmy się 10 bezbolesnym sposobom życia poniżej swoich możliwości.


 1. Sprawdź swoje nawyki finansowe
 2. Utwórz budżet
 3. Śledź swoje wydatki
 4. Uważaj na karty kredytowe
 5. Ogranicz bezsensowne wydatki
 6. Zapisz od początku
 7. Negocjuj stawki i rachunki
 8. Znajdź drugie źródło dochodu
 9. Zmniejsz rozmiar swojego domu
 10. Nie kieruj się trendami konsumenckimi

1. Przeanalizuj swoje nawyki finansowe

Silne nawyki finansowe to pierwszy krok do życia poniżej swoich możliwości i mogą pomóc w stworzeniu podstaw pod długoterminową stabilność finansową i sukces. Jeśli nigdy nie masz dość pieniędzy na pokrycie swoich wydatków, być może nadszedł czas, aby zadać kilka ważnych pytań.

Śledzisz i planujesz swoje wydatki, a może dokonujesz impulsywnych zakupów? Czy oszczędzanie i inwestowanie jest priorytetem, czy też żyjesz od wypłaty do wypłaty? Czy pamiętasz o swoich celach finansowych i aktywnie do nich dążysz, czy też masz wątpliwości co do swoich priorytetów finansowych?

Poświęć chwilę na refleksję i rozważenie, czy Twoje nawyki dotyczące wydawania pieniędzy, oszczędzania i inwestowania są zgodne z Twoim stylem życia i głównymi celami.

2. Utwórz budżet

Budżet to skuteczny sposób, aby przestać żyć od wypłaty do wypłaty i uniknąć wpadnięcia w przytłaczające zadłużenie.

Utwórz budżet, obliczając swoje dochody i wydatki, aby sprawdzić, czy żyjesz w granicach swoich możliwości, czy poza nimi, a następnie ustal plan finansowy na podstawie wyników.

Aby uzyskać jaśniejszy obraz całkowitego dochodu, należy wziąć pod uwagę wynagrodzenie i inne źródła dochodu, takie jak alimenty na dziecko lub zwrot podatku. Następnie oblicz, ile pieniędzy wydajesz każdego miesiąca. Dotyczy to każdej pojedynczej transakcji, której dokonujesz. Na przykład:

 • Spłacane raty pożyczki
 • Płatności kartą kredytową
 • Ubezpieczenie
 • Płatności czynszu/hipoteczne
 • Żywność
 • Narzędzia

Wydatki i dochody mogą się zmieniać z miesiąca na miesiąc, dlatego rozważ śledzenie wydatków przez sześć do 12 miesięcy i znajdź średnią.

Teraz nadszedł czas, aby ustalić, czy żyjesz w granicach swoich możliwości. Jeśli po odjęciu miesięcznych wydatków od miesięcznego dochodu otrzymasz liczbę dodatnią, żyjesz w granicach swoich środków. Alternatywnie liczba ujemna oznacza, że ​​prawdopodobnie żyłeś ponad stan. Możesz skorzystać z naszego kalkulatora budżetu, aby dowiedzieć się, ile i na co wydajesz.

Pracując nad bezpieczeństwem finansowym, rozważ następujące skuteczne strategie budżetowania:

 • Budżetowanie 50/30/20: Podzielisz dochody na trzy kategorie — potrzeby (50%), pragnienia (30%) i oszczędności (20%). Ta strategia zapewnia zrównoważone podejście do wydatków i gwarantuje, że zadbasz zarówno o bezpośrednie potrzeby, jak i przyszłe cele finansowe.
 • Budżetowanie od zera: W każdym okresie budżetowym przekażesz każdego dolara swoich dochodów na wydatki lub oszczędności. Metoda ta zachęca do większej odpowiedzialności i przezorności przy wydatkach, co prowadzi do lepszego podejmowania decyzji finansowych.
 • Budżet kopertowy: Podzielisz swój dochód gotówkowy na koperty na różne kategorie wydatków. Ideą tej strategii jest to, że kiedy skończą się pieniądze w kopercie, nie można wydać nic więcej na tę kategorię w okresie budżetowym.

Ogólnie rzecz biorąc, strategie te zapewniają różne podejścia do skutecznego zarządzania finansami i osiągania celów finansowych.

3. Śledź swoje wydatki

Po utworzeniu budżetu śledź swoje wydatki, aby nie ryzykować zboczenia z obranego kursu. Możesz utworzyć arkusz kalkulacyjny lub skorzystać z aplikacji do budżetowania. Rejestrowanie każdego zakupu może zmusić Cię do zastanowienia się dwa razy przed zakupem czegoś.

4. Uważaj na karty kredytowe

Karty kredytowe umożliwiają dokonywanie dużych zakupów, jeśli nie masz pieniędzy z góry i spłacanie tych zakupów co miesiąc. Ale te zakupy mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. Biuro Ochrony Finansów Konsumentów szacuje, że Amerykanie płacą rocznie około 120 miliardów dolarów z tytułu opłat za karty kredytowe i odsetek.

Chociaż karty kredytowe mogą być pomocne, mogą również prowadzić do długu nie do pokonania. Ograniczenie kart kredytowych do realnych możliwości ułatwia zarządzanie wydatkami, zmniejsza ryzyko zadłużenia i pozwala zachować kontrolę nad finansami.

5. Ogranicz bezsensowne wydatki

Na szczęście, jeśli chcesz żyć poniżej swoich możliwości, możesz ograniczyć część wydatków. Śledząc swoje zakupy, zadaj sobie pytanie: „Czy naprawdę tego potrzebuję?” Kwestionowanie każdego zakupu może pomóc Ci lepiej zrozumieć swoje priorytety i określić, na co warto wydać pieniądze.

Wydając mniej, niż zarabiasz, możesz poczynić postępy w wychodzeniu z długów, spłacaniu pożyczek i oszczędzaniu na duże zakupy.

W zależności od Twoich zainteresowań, oto kilka obszarów, w których możesz zmniejszyć wydatki:

 • Członkostwa: Rozważ zaprzestanie miesięcznych subskrypcji i członkostw, z których rzadko korzystasz. Dobrą zasadą jest anulowanie wszystkiego, czego nie użyłeś więcej niż raz w ciągu ostatniego miesiąca lub dwóch.
 • Samochody: Kupując używane pojazdy, możesz zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie dotrzeć z punktu A do punktu B.
 • Żywność: Zamiast wychodzić na lunch i kolację, spakuj drugie śniadanie i gotuj w domu.
 • Odzież: Wydawaj mniej na ubrania, kupując w sklepach z używaną odzieżą.

6. Zapisz od początku

Zanim zaczniesz wydawać swoją wypłatę, rozważ przelanie pieniędzy na konto oszczędnościowe, fundusz awaryjny lub fundusze emerytalne, takie jak 401(k) lub Roth IRA. Dzięki automatycznemu przelewowi środki mogą zostać automatycznie rozdzielone na różne konta, dzięki czemu możesz powstrzymać się od wydawania więcej, niż powinieneś.

7. Negocjuj stawki i rachunki

Wielu klientów uważa, że ​​stawki pobierane przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe za swoje usługi są wyryte w kamieniu. Jednak te instytucje finansowe chcą zatrzymać Cię jako klienta, więc nauczenie się, jak negocjować z wystawcami kart kredytowych, może zaoszczędzić dużo czasu.

Aby zaoszczędzić pieniądze na rachunku karty kredytowej, zapytaj wystawcę karty kredytowej, czy kwalifikujesz się do niższej stopy procentowej, niższej opłaty rocznej lub długoterminowego planu spłaty.

Jeśli wystawca Twojej karty kredytowej nie chce negocjować niższej ceny za wysokooprocentowaną kartę kredytową, rozważ przeniesienie salda. Niektóre karty z przeniesieniem salda oferują wstępną stopę procentową 0% od przeniesionego salda, co daje kilka miesięcy na dokonanie płatności bez naliczania odsetek.

Nasza lista najlepszych kart kredytowych z transferem salda pomoże Ci wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twojej sytuacji finansowej.

8. Znajdź drugie źródło dochodu

Jeśli zastanawiasz się, jak żyć poniżej swoich możliwości, znalezienie drugiego źródła dochodu może Ci pomóc. W przypadku tradycyjnej pracy dziennej możesz nie mieć czasu ani energii na podjęcie dodatkowych zmian lub podjęcie drugiej pracy. Na szczęście możesz zarobić dodatkowe pieniądze, wykorzystując swoje hobby lub zainteresowania lub wykorzystując codzienne rzeczy, do których masz dostęp.

Na przykład usługi wspólnych przejazdów mogą być wygodnym sposobem na zarobienie dodatkowego dochodu, jeśli masz samochód. Możesz też rozważyć obsługę klientów w lokalnej kawiarni w weekendy, jeśli lubisz latte i sztukę pianki.

Od naprawy domu, poprzez pisanie, architekturę krajobrazu, po profesjonalne usługi podatkowe – możesz skorzystać z wielu możliwości pracy jako freelancer, aby pomóc komuś innemu, a wszystko to przy jednoczesnym zarabianiu pieniędzy.

9. Zmniejsz rozmiar swojego domu

Sama myśl o wyprowadzce się z domu, który zamieniłeś w dom, może wywołać najróżniejsze emocje. Jednak zakup najdroższego domu, na który według banku Cię stać, może sprawić, że będziesz miał problemy z opłacaniem ubezpieczenia, kredytu hipotecznego i alimentów.

Zamiast tego możesz rozważyć wybór tańszej cholewki, która wymaga tylko kilku niedrogich ulepszeń w domu.

Zmniejszenie rozmiaru domu do mniejszego może pomóc w zapewnieniu, że nie będziesz żył ponad stan.

W obliczu nowych trendów, które pojawiają się codziennie, łatwo wpaść w cykl konkurencyjnej konsumpcji – wydawania pieniędzy na rzeczy, których niekoniecznie chcesz lub potrzebujesz, aby dotrzymać kroku swoim rówieśnikom. Ale jeśli celem jest życie poniżej swoich możliwości, musisz wziąć pod uwagę długoterminową wartość każdego zakupu. Zanim zdecydujesz się coś kupić, zastanów się…

 • Jakość materiału
 • Gwarancja
 • Ile będziesz go używać
 • Ceny konkurencji
 • Opinie klientów

Rozważania te mogą pomóc Ci ustalić priorytety swojej przyszłości finansowej, uniknąć niepotrzebnych wydatków i szukać doświadczeń i przedmiotów, które naprawdę dodają wartości do Twojego życia.

Co dalej: wydawaj mniej i oszczędzaj więcej

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby stworzyć bardziej stabilną przyszłość finansową, nauczenie się, jak żyć za mniej pieniędzy, jest jednym ze sposobów, aby to osiągnąć.

Dzięki tym 10 wskazówkom masz szansę wyjść z długów, terminowo spłacić rachunki i zacząć oszczędzać na swoje długoterminowe cele finansowe.

Pozyskiwanie

About The Author

 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :